مقالات آموزشیرفع خارش پوست سر با گیاهان دارویی

خارش سر یا در اثر چرکی و گرد و خاک است یا در اثر سوابق زکام و گریپ یا در اثر ضعف است .اگر در اثر چرکی ( کثیفی ) باشد سر را بشویید. اگر در اثر گرد و خاک باشد ، پس از شستشو، از گرد و غبار کاملا پرهیز نمایید . اگر در اثر زکام و گریپ باشد از نسخه زیر استفاده کنید :

درمان گیاهی :

اسطوخودوس هندی ,مرز جوش,بابونه شیرازی,بادرنجبویه,پرسیاوشان,گل نیلوفر,مغز ناخنک,تخم گشنیز,ریشه کاسنی,مُخلصه,پوست هلیله زرد,ریوند چینی,سنامکی,گل محمدی,تاجریزی,رازیانه از هرکدام ۲ مثقال مخلوط و نیم کوب کنید . بعد به ۱۰ قسمت مساوی تقسیم کرده و هر شب یک قسمت آن را در دو لیوان آب جوش به خیسانید و صبح در همان آب به جوشانید . بعد آب آنرا صاف و شیرین نموده قبل از غذا بنوشید . سپس تفاله آنرا مجددا خیسانده و شب باز هم به جوشانید. آن را صاف و شیرین کرده قبل از شام بنوشید . ضمنا در موقع جوشاندن نیز از بخور آن استفاده شود.

اگر در اثر ضعف باشد از این نسخه ی درمان استفاده کنید :

سورنجان,زرد چوبه,مرمکی,مقل ازرق,سنامکی,سنبل الطیب,هلیله سیاه,پوست هلیله زرد,خلال نارنج,مصطکی رومی,هل رسمی,گل محمدی و انقزه خشک از هر کدام ۲ مثقال مخلوط و بسیار نرم بسایید ,بعد با ۵۰ گرم مویز کوبیده شده و کمی عسل به صورت خمیر در آورده سپس آنهارا به صورت گلوله های کوچک به اندازه یک عدد نخود در آورید. در ضرفی ریخته و در جای خنک مانند یخچال نگه داری کنید . هر صبح و ظهر و شب هر بار ۲ عدد از آن را به همراه مقداری آب هویج میل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر